W Polsce nie ma faszyzmu. Dzień rozmów o prorównościowym aktywizmie społecznym

Teatr Powszechny, Warszawa 24 lutego 2019
Nawiązując do Forum Przyszłości Kultury, które w 2018 roku odbyło się pod hasłem „Feminizm! Nie faszyzm” oraz idei Rok Antyfaszystowski, Teatr Powszechny zaprosił do współpracy młode aktywistki i aktywistów związanych ze Studenckim Komitetem Antyfaszystowskim, Uniwersytetem Zaangażowanym, Antyfaszystowską Warszawą, Kołem naukowym Tęcza z ASP oraz kolektywem Syrena.

Osoby, które współorganizują wydarzenie swoimi codziennymi działaniami udowadniają, że budowanie różnorodnego, otwartego społeczeństwa, opartego na zasadach troski i sprawiedliwości społecznej zdecydowanie jest możliwe, a sprzeciw wobec faszyzmu – i wszystkiego co się z nim wiąże – powinien być nadrzędną zasadą. 23 lutego chcielibyśmy spotkać się i porozmawiać. Nie chcemy wpisywać się tym wydarzeniem w mainstreamową przepychankę. Nie jesteśmy zainteresowani szufladkowaniem, przyszywaniem łat i obrzucaniem się epitetami. Chcemy zrozumieć, co się tak naprawdę dzieje, by móc zatrzymać potężną falę hejtu do wszystkiego co inne – póki się jeszcze da.

Współorganizatorzy: Studencki Komitet Antyfaszystowski, Uniwersytet Zaangażowany, Antyfaszystowska Warszawa, Koło Naukowe ASP Tęcza, Syrena

Więcej informacji i szczegółowy program wydarzenia można znaleźć na stronie Teatru Powszechnego.